Niezwykła nieodpowiedzialność matki. Była nietrzeźwa i wiozła 3-letnią córkę

Niezwykła nieodpowiedzialność matki. Była nietrzeźwa i wiozła 3-letnią córkę

Skrajna nieodpowiedzialność kierowców, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu nie daje nauczki innym. W dalszym ciągu w Polsce istnieje bardzo duży problem z kierowaniem pojazdami przez osoby nietrzeźwe. Taka sytuacja wydarzyła się w ostatnim czasie nieopodal Brodnicy. Co gorsza, przyłapana na jeździe na „podwójnym gazie” kobieta wiozła swoją córkę.

Policja w całym kraju nieustannie informuje o potencjalnych zagrożeniach i konsekwencjach, jakie mogą grozić za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Na szczęście odsetek tragicznych wypadków w zestawieniu do kontroli i zatrzymań jest niewielki, jednak i tak jest to problem, który w dalszym ciągu jest zbyt duży.

Jechała z córką i ojcem, miała ponad dwa promile

Taka sytuacja zdarzyła się w gminie Osiek w powiecie brodnickim w ostatnią niedzielę. Brodnicki dzielnicowy podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymał forda focusa. Jak się okazało, za kierownicą siedziała 28-letnia kobieta. Funkcjonariusz postanowił zbadać ją alkomatem.

Podczas kontroli okazało się, że kierująca pojazdem miała w organizmie aż ponad dwa promile alkoholu. Jakby tego było mało, w pojeździe nie znajdowała się sama. Poza nią byli w nim jeszcze 3-letnia córka kobiety, a także ojciec kierującej. Mężczyzna nie dość, że był trzeźwy, to dodatkowo posiadał niezbędne uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wnuczka została pod opieką dziadka, 28-latka trafiła do aresztu

W wyniku kontroli dziadek 3-latki zobowiązał się do otoczenia opieką swojej trzyletniej wnuczki. 28-latka z kolei została przetransportowana do brodnickiej komendy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości stanie przed sądem, a za swoje zachowanie może trafić do więzienia na okres dwóch lat. Co więcej, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Przy tej okazji brodniccy funkcjonariusze jeszcze raz przypomnieli, że jazda samochodem po spożyciu alkoholu jest poważnym przestępstwem, a ponadto może być bardzo niebezpieczne zarówno w kontekście nas samych, jak i w odniesieniu do innych uczestników ruchu drogowego.