Przy użyciu łomu chciał się włamać do piwnicy. Zgłosili go sąsiedzi

Przy użyciu łomu chciał się włamać do piwnicy. Zgłosili go sąsiedzi

Bardzo często używanym narzędziem, przy pomocy którego złodzieje próbują się dostać do danego pomieszczenia czy na posesję jest łom. Jeden z mieszkańców Brodnicy postanowił pójść jeszcze dalej i zabrał ze sobą śrubokręt, chcąc w ten sposób wejść do piwnicy jednej z opuszczonych kamienic na terenie miasta.

Do zdarzenia doszło w ostatni czwartek około godziny 22:00 na ulicy Mostowej w Brodnicy. Wyposażony w łom i śrubokręt złodziej próbował włamać się do opuszczonego budynku, co nie pozostało niezauważone przez mieszkańców sąsiedniego budynku, którzy widząc próbę włamania natychmiast zgłosili sprawę na policję.

Policjanci zatrzymali złodzieja, który wdarł się do opuszczonej kamienicy

Zgłoszenie na temat próby włamania policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy otrzymali około godziny 22:00. Ze zgłoszenia wynikało, że nieznajomy pobliskim mieszkańcom mężczyzna chodzi z latarką po wnętrzu opuszczonej kamienicy, znajdującej się przy ulicy Mostowej. Funkcjonariusze od razu udali się we wskazane miejsce, gdzie czekały już zgłaszające osoby.

Policjanci dostrzegli przez okno opuszczonej kamienicy leżący łom i śrubokręt, natomiast odgłosy wydobywające się z wnętrza budynku sugerowały, że ktoś się w nim znajduje. Funkcjonariusze wskazali jej, aby opuściła budynek. Po chwili podszedł do nich 56-letni mężczyzna, który nie zdradził jednak jakie miał zamiary i dlaczego tam się znajdował.

56-latkowi może grozić nawet do 10 lat więzienia

Po szybkiej interwencji policjanci dowiedli, że mężczyzna, który znajdował się wewnątrz opuszczonego budynku miał ze sobą łom i śrubokręt. Okazało się więc, że przy użyciu tych narzędzi dostał się do budynku, a następnie uszkodził drzwi do innych piwnic.

56-letni mężczyzna został zatrzymany, a następnie przetransportowany do brodnickiej komendy. Do jego przesłuchania doszło w piątek 8 października. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przestępstwo w postaci kradzieży z włamaniem może w jego przypadku skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.