Arkadiusz D. oskarżony o śmiertelne pchnięcie nożem

Arkadiusz D. oskarżony o śmiertelne pchnięcie nożem

Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w styczniu 2023 roku w Brodnicy, Arkadiusz D., w wieku 31 lat, zostanie osądzone za śmiertelne pchnięcie nożem swojego rówieśnika. Wydarzenie to miało miejsce na ulicy Kopernika, położonej w samym sercu miasta. Jak twierdzi oskarżony, błędnie uważał swoją ofiarę za złodzieja pragnącego przypisać sobie rower jego ojca. Teraz, proces Arkadiusza D. ma rozpocząć się w Toruniu już w październiku. W przypadku skazania, grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Niezwykle brutalny atak zakończony śmiercią miał miejsce nocą – specyficznie między sobotą a niedzielą, 7 i 8 stycznia 2023 roku. To właśnie wtedy, na ulicy Kopernika, krótko po północy, policję wezwano do mężczyzny leżącego na chodniku, który był pokryty krwią. Ofiara, trafiona ostrzem noża, zdążyła wybiec na ulicę z pobliskiego budynku mieszkalnego i przebyć kilkanaście metrów, zanim upadła. Sytuację zauważyła i zgłosiła kobieca przechodnia.

Na miejsce zdarzenia szybko przybyli funkcjonariusze brodnickiej policji, którzy na podstawie relacji świadków przejęli reanimację rannego. Chociaż mężczyzna został natychmiast przekazany do karetki pogotowia, niestety nie udało się go uratować – zmarł po przywiezieniu do szpitala. Informacje na ten temat potwierdził sierżant sztabowy Paweł Dominiak z Komendy Miejskiej Policji w Brodnicy.