Brodnica wzbogaca się o nowy obiekt sportowy: kryte lodowisko z boiskiem rekreacyjnym

Brodnica wzbogaca się o nowy obiekt sportowy: kryte lodowisko z boiskiem rekreacyjnym

Obiektem, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy Brodnicy niezależnie od pory roku, będzie kryte lodowisko, które latem zamieni się w boisko rekreacyjne. Zimą zapewni miłośnikom sportów zimowych możliwość jazdy na łyżwach lub gry w hokeja, zaś w sezonie letnim służyć będzie do różnorodnych aktywności, takich jak piłka ręczna. Nie było to jednak przedsięwzięcie pozbawione trudności, gdyż proces przetargowy musiał być przeprowadzany aż trzykrotnie.

Umowę na budowę hali lodowiska, która powstanie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy, podpisano we wtorek w tamtejszym Urzędzie Miejskim. Prace budowlane obejmować będą stworzenie hali z dachem, wewnątrz której znajdzie się płyta lodowiska o powierzchni 800 metrów kwadratowych (20×40 metrów). Obiekt będzie również wyposażony w wypożyczalnię łyżew, zaplecze techniczne, przebieralnie oraz łazienki.

Zimą miasto planuje wykorzystywać nowy obiekt do organizacji lekcji łyżwiarstwa i hokeja na lodzie. W okresie letnim funkcjonowanie obiektu będzie wyglądało nieco inaczej. Zamiast lodowiska, pojawi się boisko wielofunkcyjne z pełnym wyposażeniem. Ma to umożliwić nauczycielom prowadzenie lekcji różnych dyscyplin – od piłki ręcznej, poprzez tenis, aż po koszykówkę.