Działania policjantów przyczyniły się do szybkiego dostarczenia rannego dziecka do szpitala

Działania policjantów przyczyniły się do szybkiego dostarczenia rannego dziecka do szpitala

Podczas incydentu, który miał miejsce w ubiegły czwartek, roczne dziecko zdołało otrzymać niezwłoczną pomoc medyczną, dzięki interwencji lokalnej policji. Funkcjonariusze mundurowi, bez wahania, zorganizowali eskortę dla samochodu rodziców, umożliwiając mu szybki dojazd do placówki medycznej w Brodnicy.

Incydent wydarzył się kilka minut po godzinie 14. W wyniku nieszczęśliwego upadku, małe dziecko odniosło uraz głowy. Zrozpaczeni rodzice natychmiast podjęli decyzję o przewiezieniu swojej pociechy do szpitala we własnym aucie.

Niestety, pora dnia była niekorzystna i ulice miasta były zapchane. W trakcie przeprawy przez ul. Lidzbarską, ojciec zauważył jadący z przeciwka radiowóz policyjny. Bez namysłu zdecydował się zatrzymać funkcjonariuszy i poprosić ich o pomoc w dotarciu do szpitala.

Funkcjonariusze drogówki, aspirant Damian Domżalski oraz młodszy aspirant Paweł Przeczewski, natychmiast podjęli działania. Wykorzystując sygnały dźwiękowe i świetlne, z należytą ostrożnością, zapewnili bezpieczny i szybki przejazd samochodu z rannym maluchem do szpitala w Brodnicy.

Dzięki szybkiej interwencji i pomocy policjantów, rannemu dziecku udało się jak najszybciej trafić pod opiekę specjalistów medycznych.