Pożar tartaku w Drużynach: 13 jednostek straży pożarnej w akcji

Pożar tartaku w Drużynach: 13 jednostek straży pożarnej w akcji

W poniedziałkowy poranek, w miejscowości Drużyny, sytuacja dramatycznie uległa zmianie, gdy wybuchł pożar w jednym z lokalnych zakładów – tartaku. Na miejsce zdarzenia skierowano aż 13 zastępów straży pożarnej, które odpowiadały za walkę z ogniem. Mimo zaistniałej sytuacji, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Obecnie trwa policyjne dochodzenie w celu ustalenia przyczyn tego zdarzenia.

Zgodnie z informacjami, ogień pojawił się nieco po godzinie 10:00 i błyskawicznie objął główny budynek tartaku. W skoordynowanej operacji gaśniczej uczestniczyły różne jednostki straży pożarnej – zarówno państwowe jak i ochotnicze – z powiatu brodnickiego. Właściciel tartaku to ten, który wezwał pomoc.

Według relacji st. kpt. Krzysztofa Naruckiego, pełniącego obowiązki komendanta powiatowego PSP w Brodnicy, źródłem pożaru prawdopodobnie był główny budynek zakładu. Płomienie szybko przeniosły się na drewnianą konstrukcję dachu. Mimo intensywności ognia, strażakom udało się uratować dwa przyległe budynki – jeden służący jako magazyn ziarna kukurydzy, drugi pełniący funkcję warsztatu, w którym przechowywane były narzędzia.

W momencie wybuchu pożaru w tartaku przebywało czterech pracowników. Na szczęście wszyscy zdążyli bezpiecznie opuścić budynek przed przybyciem jednostek straży pożarnej.

Jak mówi st. bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, działania strażaków nie ograniczały się tylko do gaszenia ognia. Ze względu na konstrukcję budynku – drewniany dach pokryty blachą trapezową – konieczne było staranne demontowanie elementów budynku i ostrożne poszukiwanie potencjalnych źródeł kolejnych ognisk pożaru.