Interwencja policji umożliwiła natychmiastową pomoc medyczną dla rocznego dziecka

Interwencja policji umożliwiła natychmiastową pomoc medyczną dla rocznego dziecka

W dramatycznej sytuacji, jaką przeżyli rodzice rocznego dziecka, kluczową rolę odegrali policjanci, którzy bez wahania zdecydowali się na eskorcie pojazdu do szpitala w Brodnicy. To dzięki ich szybkiej reakcji i profesjonalizmowi maluch otrzymał niezwłoczną pomoc medyczną.

Pewnego czwartkowego popołudnia, tuż po godzinie 14, niewielkie dziecko doznało urazu głowy na skutek upadku. Jego zaniepokojeni rodzice, rozumiejąc wagę sytuacji, natychmiast zabrali go do samochodu, mając na celu jak najszybsze dotarcie do najbliższego szpitala.

Niestety, ze względu na porę dnia, ruch uliczny w Brodnicy był szczególnie intensywny. Tymczasem ojciec dziecka, kierujący pojazdem na ulicy Lidzbarskiej, dojrzał patrol policyjny nadjeżdżający z przeciwka. Nie zwlekając ani chwili, zwrócił się do funkcjonariuszy o pomoc w przeniknięciu przez gęsty ruch drogowy i szybkim przetransportowaniu malucha do szpitala.

Na apel o pomoc odpowiedzieli aspirant Damian Domżalski i młodszy aspirant Paweł Przeczewski z drogówki. Nie tracąc czasu, wykorzystując swoje uprawnienia do korzystania z sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz zachowując ostrożność, podjęli się eskorcie samochodu z rannym dzieckiem do szpitala w Brodnicy.

Dzięki szybkiej reakcji i sprawnej koordynacji działań policjantów, roczne dziecko bez zbędnej zwłoki trafiło pod skrzydła medyków.