Kampania społeczno-edukacyjna „W kobiecym interesie”

Kampania społeczno-edukacyjna „W kobiecym interesie”

Na lipiec 2022 roku przypada czwarta już edycja kampanii „W kobiecym interesie”. Jest ona organizowana w celu ochrony zdrowia kobiet na różnych płaszczyznach. W tym roku będzie miała ona na celu przeprowadzenie szeregu badań oraz konsultacji w zakresie ginekologii. Wszystkie one będą bezpłatne i odbędą się dnia 8 lipca w godzinach od 15 do 21. Miejscem konsultacji będzie ulica Zamkowa 1, czyli parking przy Pałacu Anny Wazówny. To w jego okolicach możemy spodziewać się specjalnie przygotowanych do tego celu pojazdów. Dlaczego warto skorzystać z tych darmowych konsultacji oraz badań?

Kampania dla kobiet

Kampania jest skierowana do kobiet i nie inaczej jest w tegorocznej jej edycji. Tym razem ma ona hasło „Nie wykluczamy! Badamy w kobiecym interesie”. Celem czwartej edycji, która ma miejsce w tym roku, jest uzmysłowienie kobietom jak ważne jest regularne badanie ginekologiczne, a także profilaktyka. To właśnie dzięki niej udaje się uniknąć wielu ciężkich chorób. Dzięki temu, że są one wykryte na wczesnym stadium, kiedy nie dają jeszcze żadnych objawów, można je szybciej i skuteczniej wyleczyć. Dlatego też organizator kampanii, jak i Biuro Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miejskiego w Brodnicy zachęca wszystkie kobiety z okolicy do skorzystania z bezpłatnych badań oferowanych 8 lipca.

Zapisy na badania

Limit miejsc jest ograniczony czasowo, dlatego też liczy się kolejność zapisów. Można się zapisywać w dniu badania od godziny 14.30, a więc pół godziny przed planowany rozpoczęciem badania. Poza tym, osoby z niepełnosprawnościami mogą zapisać się również mailowo przedstawiając zaświadczenie o niepełnosprawności. Trzeba bowiem zaznaczyć, że kampania skierowana jest właśnie do takich osób – niepełnosprawnych od różnymi względami, a mobilne centrum badań jest przystosowane do ich potrzeb.