Nowoczesne, całoroczne centrum rekreacyjne z lodowiskiem wkrótce powstanie w Brodnicy

Nowoczesne, całoroczne centrum rekreacyjne z lodowiskiem wkrótce powstanie w Brodnicy

W Brodnicy pojawi się nowa atrakcja dla mieszkańców – kryte lodowisko, które zimą służyć będzie do jazdy na łyżwach i rozgrywania meczów hokejowych, a w sezonie letnim przekształci się w boisko do różnych gier sportowych, takich jak piłka ręczna. Choć droga do realizacji tego projektu nie była łatwa i wymagała aż trzech prób przetargowych, ostatecznie udało się podpisać umowę na jego wykonanie.

Umowa na budowę krytego lodowiska została formalnie podpisana we wtorek, w brodnickim Urzędzie Miejskim. Lodowisko to ma powstać na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy.

Kompleks obejmować będzie halę z zadaszeniem, w której znajdować się będzie lodowisko o powierzchni 800 metrów kwadratowych (20 metrów szerokości na 40 metrów długości). Do dyspozycji użytkowników będą także punkt pożyczania sprzętu, pomieszczenia techniczne, przebieralnie oraz sanitariaty.

W zimie lokalne władze planują organizować tutaj lekcje jazdy na łyżwach oraz hokeja. Latem z kolei, lodowisko zamieni się w polifunkcyjne boisko, wyposażone we wszystko co niezbędne do gry w piłkę ręczną, tenisa, koszykówkę i inne dyscypliny. Dzięki temu nauczyciele będą mogli prowadzić tam zajęcia sportowe dla swoich uczniów.

Władze miasta, jak i mieszkańcy, bardzo cieszą się z tego, że Brodnica zyska pierwsze w swojej historii kryte lodowisko. To nowoczesne centrum rekreacyjne będzie dostępne przez cały rok – zimą jako lodowisko, a latem jako boisko sportowe. Wykonawca ma czas na realizację projektu do końca listopada bieżącego roku, co oznacza, że już podczas najbliższych świąt Bożego Narodzenia, mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego obiektu.