Pomoc dla chorej dziewczynki

Pomoc dla chorej dziewczynki

Marysia, 5-letnia dziewczynka z gminy Jabłonowo od dłuższego czasu przebywa w szpitalu ze względu na ciężką chorobę, jaką jest ostra białaczka limfoblastyczna. Wszystko zaczęło się w listopadzie zeszłego roku od, jak wtedy się wydawało, zwykłego przeziębienia. Z upływem czasu jednak antybiotyki nie pomagały, a stan dziewczynki pogarszał się. Sprawiło to, że po niedługim czasie trafiła do badania na specjalistyczne badania, które początkowo zdiagnozowały u niej silną anemię, a następnie ostrą formę białaczki.

Historia dziewczynki

Marysia dopiero co zaczęła chodzić do przedszkola, gdzie poznawała swoich rówieśników. Jak sama mówi, bardzo jej się tam podobało. Niestety, obecnie uczęszczanie do przedszkola nie jest możliwe ze względu na towarzyszącą Marysi chorobę. Rodzice dokładają wszelkich wysiłków, aby wspierać córkę w walce z chorobą, jednak pomoc ta nie jest łatwa, a poza tym jest bardzo kosztowna. Oprócz tego, rodzice opiekują się także dwójką pozostałych dzieci w wieku 4 i 6 lat. Kiedy Marysia zachorowała, wydawało się, że szybko jej przejdzie, bo przecież choroba wyglądała na zwykłe przeziębienie. Kiedy jednak jeden, a potem drugi antybiotyk nie pomógł, a dziewczynka zaczęła tracić apetyt i pojawiły się ból brzucha oraz wymioty, lekarz zlecił wykonanie badań krwi. Te wykazały silną anemię, która była podstawą do skierowania do szpitala.

Leczenie Marysi

Do tej pory Marysia przeszła już kilkukrotnie zabieg transfuzji krwi, a także chemioterapię. Niestety, na tym leczenie dziewczynki się nie kończy. Do tej pory rodzice radzili sobie ze wszystkimi wydatkami, jednak kosztowne leki, a także dojazdy do szpitala znacznie utrudniają sytuację. Dowiedziawszy się o zaistniałych okolicznościach, Burmistrz miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie zwraca się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mogą jej udzielić i tym samym pomóc w leczeniu Marysi i jej szybkim powrocie do zdrowia.