78-latek odzyskuje 10 tys. złotych

78-latek odzyskuje 10 tys. złotych

Dnia 18 stycznia 2022 78-letni mieszkaniec Świedziebni udał się do banku, aby wypłacić pieniądze. Niestety, wsiadając do samochodu, nie zorientował się, że cała kwota pieniędzy wypadła mu z kieszeni. Na szczęście nagrania monitoringu nagrały całą sytuację, co przyczyniło się do szybkiego znalezienia zgubionych pieniędzy. Obecnie zostały one zwrócone prawowitemu właścicielowi. Przyjrzyjmy się bliżej całej sytuacji, jaka miała miejsce w zeszły wtorek.

78-latek gubi pieniądze

Starszy mieszkaniec Świedziebni podjechał do banku w celu wypłacenia wspomnianej sumy 10 tysięcy złotych. Kiedy miał już pieniądze przy sobie i zamierzał udać się w drogę powrotną do domu, nieświadomie zgubił całą kwotę. Pieniądze były umieszczone w kieszeni spodni i przy wsiadaniu do auta wypadły na ulicę. O fakcie poszkodowany zorientował się dopiero w domu, kiedy chciał wyjąć pieniądze z kieszeni. Zgłosił się natychmiast na policję, aby poinformować o zdarzeniu i poprosić o pomoc. Jak już wspomnieliśmy, kamery monitoringu nagrały całą sytuację oraz późniejsze wydarzenia. Dzięki temu udało się ustalić, że pieniądze znalazł inny mieszkaniec miasta przechodzący tą drogą z rodziną.

Odzyskanie pieniędzy

Jeden z policjantów udał się do miejsca zamieszkania mężczyzny, który znalazł zgubione pieniądze. Stwierdził on, że miał je zanieść na najbliższą komendę policji. W końcu zguba szczęśliwie wróciła do prawowitego właściciela w pełnej kwocie. Historia ta jest dla nas sporą przestrogą. Po pierwsze, warto pamiętać o tym, aby pieniądze nosić zawsze w bezpiecznym miejscu, na przykład w portfelu, czy w zapisanej kieszeni jeśli nie mamy innej możliwości. Unikniemy w ten sposób nieprzyjemnych sytuacji, a także niepotrzebnego stresu. Jeżeli natomiast znaleźliśmy pieniądze lub inną cenną rzecz mamy 14 dni na jej zaniesienie na najbliższą komendę policji. W przeciwnym razie mogą nam grozić wysokie kary.