Pomysły na długi weekend majowy

Pomysły na długi weekend majowy

Długi weekend, który będzie miał miejsce na początku maja, to idealna okazja na wyjazd. Większość z nas będzie miała do dyspozycji kilka wolnych dni, które warto jak najlepiej wykorzystać. Niektórzy już dłuższy czas temu zaplanowali w jaki sposób będą spędzać ten czas. Inni, jeszcze nie mają sprecyzowanych planów i myślą raczej o spontanicznym wyjeździe na te kilka dni lub też podróżach w najbliższych okolicach. Długi weekend to również możliwość zorganizowania wycieczki rowerowej na dłuższej lub krótszej trasie. Pomysłów może być bardzo wiele i zależą one tak naprawdę jedynie od naszych upodobań i możliwości.

Długi weekend na łonie natury

Jedną z propozycji jest spędzenie tych wolnych dni na łonie natury. Temperatury w ciągu dnia są coraz wyższe, dlatego też możemy bez problemu zaplanować sobie aktywność na powietrzu. Może to być chociażby wyprawa w góry, jednak trzeba liczyć się z faktem, że w tym czasie możemy tak spotkać tłumy turystów. Jeżeli chcemy tego uniknąć, możemy wybrać rzadziej odwiedzane góry. Jeśli chodzi o nocleg istnieją tutaj dwie możliwości – możemy nocować w hotelu, czy pensjonacie u podnóża gór lub wędrować z namiotem i nie schodzić z gór przez cały długi weekend. Co prawda temperatury nocą ciągle jeszcze są dość niskie, jednak z odpowiednim wyposażeniem nie będą nam one straszne.

Długi weekend w mieście

Dla tych, którzy nie lubią tak dużej aktywności fizycznej, ciekawą opcją może być zwiedzanie jednego z wielu miast. Możemy wybrać miasta w obrębie Polski lub też te zlokalizowane za granicą. Poza tym, możemy zwiedzać najciekawsze okolice miast, W pobliżu wielu z nich znajdziemy różne wart uwagi miejsca. Mogą do nich należeć między innymi zamki i pałace pochodzące z różnych epok historycznych. Możemy tam znaleźć również niewielkie wzgórza, które dają piękną panoramę na całe miasto. A jeśli chodzi o samo centrum, niemal w każdym mieście znajdziemy piękne uliczki, które zachwycają swoim wyglądem. Kiedy zaś zgłodniejemy, możemy zjeść coś dobrego na jednej z nich.