Spokojne Dni Zaduszkowe 2023 na terenie powiatu brodnickiego

Spokojne Dni Zaduszkowe 2023 na terenie powiatu brodnickiego

Polska policja, w szczególności na terenie powiatu brodnickiego, miała pełne ręce roboty pod koniec października i na początku listopada 2023 roku, kiedy to koncentrowała swoje wysiłki na utrzymaniu porządku publicznego oraz bezpieczeństwa drogowego. W tym okresie, rozpoczynającym się od 31 października i kończącym 2 listopada, działania służb porządkowych przebiegały bez większych zakłóceń. Co więcej, przez te dni nie doszło do żadnych poważnych incydentów drogowych ani przestępstw.

Tegoroczne zadania związane z zapewnieniem porządku w dniach pomiędzy 31 października a 2 listopada nie przyniosły poważnych problemów dla Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy oraz Posterunków Policji w Jabłonowie Pomorskim i Górznie. W ciągu tych trzech dni nie odnotowano żadnych wypadków drogowych. Jednak doszło do kilku niewielkich kolizji, z których jedna była spowodowana przez nietrzeźwego kierowcę.

W szczególności, pierwszego dnia tego okresu (31 października 2023 roku), w miejscowości Zduny doszło do kolizji między ciągnikiem rolniczym a pojazdem osobowym. Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyła policja, która stwierdziła, że 30-letni kierowca ciągnika miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mimo to nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Mężczyzna odpowiedzialny za spowodowanie tego zdarzenia stanie przed sądem i może mu grozić do trzech lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia (1 listopada 2023 roku) w Jabłonowie Pomorskim funkcjonariusze miejscowego posterunku zatrzymali pijanego rowerzystę. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 38-latek miał we krwi ponad promil alkoholu. Za ten czyn został ukarany grzywną, zgodnie z obowiązującymi przepisami.