Tragiczne zakończenie śledztwa dotyczącego śmierci trzyletniej Mai: rodzice oskarżeni

Tragiczne zakończenie śledztwa dotyczącego śmierci trzyletniej Mai: rodzice oskarżeni

Śmierć trzyletniej Mai, której ciało odkryto w czerwcu 2022 roku w domu położonym w Szabdzie, na terenie powiatu brodnickiego, stała się przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu. Śledczy zakończyli swoje czynności i sformułowali zarzuty wobec obojga rodziców nieżyjącej dziewczynki.

Akt oskarżenia przeciwko rodzicom Mai został skierowany do Sądu Okręgowego w Toruniu. Matka ma odpowiadać za najpoważniejsze zarzuty – jest oskarżona o pozbawienie życia swojej córki. Szczegóły związane ze śmiercią Mai nie są jednak ujawniane przez prokuraturę. Dodatkowo, matka oraz ojciec dziecka stoją przed trzema innymi zarzutami, wynikającymi z ich wspólnych działań. Jak wyjaśnia prokurator Jarosław Kilkowski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu, chodzi tu o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad dziećmi, zbezczeszczenie zwłok oraz znęcanie się nad zwierzętami – w tym przypadku dwoma szynszylami.

Matka trzyletniej Mai, w przypadku skazania, może zostać ukarana karą dożywotniego pozbawienia wolności. Akt oskarżenia został już oficjalnie skierowany do Sądu Okręgowego w Toruniu przez Prokuraturę Okręgową. Obecnie oczekuje się na decyzję sądu dotyczącą daty pierwszej rozprawy oraz ustalenie, czy proces będzie miał charakter jawny.