Tragiczny upał: Młody mężczyzna utonął w jeziorze Wierzchownia

Tragiczny upał: Młody mężczyzna utonął w jeziorze Wierzchownia

W małej miejscowości Wierzchownia, położonej niedaleko Górzna, doszło do tragicznego zdarzenia. Dnia 19 sierpnia 2023 roku, podczas upalnej soboty, w tutejszym jeziorze utonął młody mężczyzna. Bez ostrzeżenia, po wejściu do wody, zniknął on pod jej powierzchnią. Zameldowanie o tej sytuacji do odpowiednich służb zrealizował świadek tego przykrego incydentu.

Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu poinformował nas o otrzymaniu zgłoszenia o tym zdarzeniu. Wiadomość ta wpłynęła do nich dokładnie o godzinie 13:42 w sobotę, 19 sierpnia. Informacja dotyczyła miejscowości Wierzchownia i tamtejszego jeziora, które znajduje się w powiecie brodnickim. Na miejsce szybko udali się ratownicy, którzy niestety musieli wydobyć na brzeg ciało młodego mężczyzny.

Po bliższej analizie okazało się, że ofiara miała przybliżenie trzydzieści lat. Została zauważona przez świadka około trzydziestu metrów od brzegu jeziora. Na miejsce wezwany został również lekarz, który niestety musiał stwierdzić zgon mężczyzny. Służby przez kilka godzin pracowały na miejscu prowadząc niezbędne czynności.