Wstrząsające zdarzenie drogowe w Kąpiu: 30-letni policjant stracił życie

Wstrząsające zdarzenie drogowe w Kąpiu:  30-letni policjant stracił życie

Do dramatycznej kolizji na drodze doszło w Kąpiu, małej miejscowości położonej w kujawsko-pomorskim. Zestawienie się samochodu ciężarowego i osobowego miało tragiczne skutki – zginął młody człowiek, 30-latek pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi.

Nieszczęśliwy wypadek wydarzył się w sobotnie przedpołudnie, 8 czerwca, dokładnie o godzinie 9.15. To właśnie wtedy funkcjonariusze z powiatu żnińskiego otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym zderzeniu dwóch pojazdów – ciężarowego i osobowego.

Według zgromadzonych informacji, kierujący ciężarówką marki Man, podczas pokonywania łuku drogi niewyjaśnionych do końca przyczyn zjechał na pas ruchu przeznaczony dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku. Jego manewr zakończył się tragicznie – doszło do bezpośredniego uderzenia w nadjeżdżający samochód suzuki vitara. Niestety, jego 30-letni kierujący, policjant z Tucholi, zginął na miejscu. Z kolei 55-letni kierowca ciężarówki, po zdarzeniu, został przewieziony do szpitala – to informacje przekazane przez aspiranta Michała Robakowskiego z żnińskiej Komendy Powiatowej Policji.

W następstwie tragicznego incydentu, prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu kierującego ciężarówką. Już w najbliższy poniedziałek w prokuraturze przeprowadzone zostaną czynności procesowe z jego udziałem.