VI Brodnicki Spacer Historyczny: Trasą Krzyżaków po mieście

VI Brodnicki Spacer Historyczny: Trasą Krzyżaków po mieście

Fundacja „Brama Epok” z wielkim entuzjazmem zaprasza na szóstą edycję Brodnickiego Spaceru Historycznego. W tym roku organizatorzy przygotowali specjalną trasę dla wszystkich zafascynowanych historią i chcących podążać śladami Krzyżaków, którzy niegdyś zamieszkiwali Brodnicę. Przewidziana wycieczka piesza ma miejsce w sobotę, 8 czerwca, i rozpocznie się o godzinie 11, kończąc o godzinie 12. Organizatorzy wydarzenia planują wystartować bezpośrednio spod Wieży Zamku Krzyżackiego.

Rola Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie w kształtowaniu historii Brodnicy jest niezaprzeczalna. Ale czy miasto by istniało bez ich obecności? Gdzie teraz możemy zobaczyć ślady ich działalności? Na te i wiele innych pytania, które mogą nasunąć się osobom zainteresowanym historią regionu, odpowiedzą organizatorzy spaceru.

Prezes Zarządu Fundacji Brama Epok, Joanna Kalenik, gorąco zachęca do udziału w spacerze całe rodziny. Chce, aby dzieci od najmłodszych lat zrozumiały swoje korzenie. – Mamy dla Was przygotowane mnóstwo atrakcji, w tym spacer z przewodniczkami trwający godzinę, a także konkurs z nagrodami dla najbardziej zaangażowanych. Będziecie mieli okazję odkryć smak historii. Kto wie, jakie jeszcze niespodzianki mamy dla Was w zanadrzu. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc – zwraca się do potencjalnych uczestników.