Wypadek na obwodnicy

Wypadek na obwodnicy

Dzisiaj w godzinach porannych (9 lutego 2022) doszło do groźnego wypadku na obwodnicy Brodnicy. Na Al. Piłsudskiego zderzyły się dwa samochody. Policjanci ciągle jeszcze wyjaśniają okoliczności zdarzenia, natomiast kierowcy zostali przetransportowani do szpitala. Prawdopodobnie jeden z nich nie dostosował się do warunków panujących na drodze, przez co zjechał na sąsiedni pas powodując wypadek. Obecnie, ze względu na niezbyt dobre warunki atmosferyczne dochodzi do różnego rodzaju wypadków, dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od innych pojazdów oraz przedsięwzięcie konkretnych kroków, które mogą zapobiec ewentualnym nieszczęśliwy wypadkom.

Jak doszło do wypadku

Około godziny 6 rano na policję wpłynęło zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło na brodnickiej obwodnicy. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji, policjanci udali się na miejsce zdarzenia. Szybko ustalono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów: renault megane oraz nissana. Kierujący pierwszym pojazdem 44-latek najprawdopodobniej jechał ze zbyt dużą prędkością jak na panujące na drodze warunki. Trzeba przy tym zaznaczyć, że o tak wczesnych porannych godzinach przy panującej jeszcze wokół ciemności nieraz trudno ocenić jak trudne warunki panują na drodze i czy nie pojawiła się na przykład gołoledź. Prawdopodobnie na skutek poślizgu kierowca zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka nissanem kierowanym przez 22-latka.

Konsekwencje wypadku

Po przyjeździe na miejsce wypadku policja zbadała poziom alkoholu we krwi obu kierowców. Okazało się, że oboje byli trzeźwi w momencie zdarzenia. Kierowcy zostali odwiezieni do pobliskiego szpitala, gdzie zostaną poddani niezbędnym badaniom. Samochody zostały w znacznym stopniu uszkodzone. Funkcjonariusze policji zostali na miejscu zdarzenia, aby ustalić prawdopodobny przebieg wydarzeń oraz przyczyny wypadku. Przy obecnej sytuacji na drogach policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zmniejszenie prędkości, szczególnie na mniej oświetlonych drogach i w godzinach porannych oraz wieczornych.

Jeden komentarz o “Wypadek na obwodnicy

  1. Trzeba zachować ostrożność i nie pędzić, oblodzone drogi o poranku są najgorszymi warunkami drogowymi…

Comments are closed.