Podróże w okolicach Brodnicy

Podróże w okolicach Brodnicy

Koniec zimy, a początek wiosny to dobry moment na podróże. Możemy obserwować budzącą się do życia przyrodę w różnego rodzaju rezerwatach, nad jeziorami i rzekami. Możemy również podziwiać miasta w nowej odsłonie, bardziej słonecznej, ale nie tak gorącej jak latem. Zazwyczaj nie mamy czasu na dłuższe wyjazdy, dlatego w tym artykule chcielibyśmy zwrócić uwagę na okolice Brodnicy, które możemy odwiedzić w weekend. Ciekawych miejsc położonych w pobliżu jest naprawdę dużo, a czasem nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Przyroda wokół Brodnicy

Najpierw zastanówmy się nad podróżami i wędrówkami na łonie natury. Niedaleko Brodnicy położonych jest sporo jezior. Możemy nad nimi wypoczywać, wynająć domek z widokiem na jezioro i robić wiele ciekawych rzeczy. Należy do nich po prostu relaks, ale także wędkowanie, spacery po okolicy, a dla odważnych także kąpiel w zimnej wodzie. Poza tym, niedaleko znajdziemy również Brodnicki Park Krajobrazowy. Możemy w nim, jak sama nazwa wskazuje, podziwiać ciekawe krajobrazy praktycznie o każdej porze roku. Warto więc zaplanować choć jeden weekend na takim wypadzie na łono natury.

Weekend w mieście

W niewielkiej odległości od Brodnicy znajdziemy ciekawe miasta, które na pewno warto odwiedzić. Jednym z nich, chyba najbardziej popularnym oraz turystycznym jest Toruń. To właśnie tutaj znajdziemy przepiękną starówkę, a także ładne uliczki wokół niej. Zgubić się w nich i podziwiać architekturę to sama przyjemność. Po całym dniu spacerowania warto wejść do jednej ze znanych lub mniej znanych restauracji lub kawiarni. Stamtąd również będziemy mogli podziwiać uroki otaczających nas kamienic, tworzących niesamowity klimat Starego Miasta.

Jeden komentarz o “Podróże w okolicach Brodnicy

  1. Ja przygotowuje rower i ruszam na wycieczkę po Brodnickim Parku Narodowym. Polecam każdemu.

Comments are closed.