Agnieszka Chylińska na zakończenie kulturalnego lata w Brodnicy

Agnieszka Chylińska na zakończenie kulturalnego lata w Brodnicy

Tegoroczna edycja kulturalnego lata w Brodnicy zakończy się 27 sierpnia, kiedy to na scenie w Przedzamczu pojawi się Agnieszka Chylińska. Zanim jednak do tego dojdzie, przez cały sierpień mieszkańcy będą mogli wziąć udział w kilku ciekawych wydarzeniach kulturalnych.

Biorąc pod uwagę poluzowane obostrzenia pandemiczne, nic obecnie nie wskazuje na to, aby zaplanowane na cały miesiąc wydarzenia miałyby się nie odbyć lub miałyby zostać one ograniczone. W pozostałych dniach sierpnia mieszkańcy będą mogli wziąć udział w siedmiu ciekawych eventach.

Dwa koncerty i kino pod gołym niebem

15 sierpnia o godzinie 19:00 w parku im. Jana Pawła II odbędzie się Camping Muzyczny ,,Klasyka nad Drwęcą – tylko Mozart”. W jego trakcie swoje umiejętności zaprezentują Kwartet Smyczkowy ,,Paderewski”. W programie wydarzenia znajdują się m.in. utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta – „Eine Kleine Nachtmusik” i „Divertimenti”.

Dwa dni później w sali widowiskowej Brodnickiego Domu Kultury odbędą się organizowane przez Pomorskie Towarzystwo Muzyczne z Torunia IX Wakacje Muzyczne z Pasją. Wydarzenie przyjmie formę koncertu w wykonaniu pedagogów projektu.

20 sierpnia w godzinach 21:30 – 00:30 w parku przy BDK odbywać się z kolei będzie kino pod gwiazdami. Brodnicki Dom Kultury zaprasza na emisję dwóch produkcji – ,,Suspiria” i ,,Zabawa, zabawa”.

Koncerty w ostatnich dniach sierpnia

W dniach 21-22 sierpnia na terenie brodnickiego zamku odbędzie się festyn ,,Dawno temu na zamku”. Organizatorem wydarzenia będą Stowarzyszenie ,,Sagitta” i Muzeum w Brodnicy.

21 sierpnia o godzinie 19:00 na scenie na Przedzamczu zaprezentuje się zespół Bum Bum Orkestar, specjalizujący się w żywiołowej muzyce bałkańsko-folkowej, a także odbędzie się koncert Bence Vasa, węgierskiego hammondzisty jazzowego. Oba wydarzenia zorganizowane będą w ramach III Festiwalu ClassiX.

25 sierpnia w sali widowiskowej Brodnickiego Domu Kultury ponownie odbędzie się koncert uczestników projektu IX wakacje Muzyczne z Pasją. 27 sierpnia z kolei na scenie na Przedzamczu w ramach ,,Zakończenia lata w Brodnicy” pojawi się Agnieszka Chylińska z zespołem i brodnicki zespół Deys.