Dwa ostatnie seanse w ramach Kina pod gwiazdami w Brodnicy

Dwa ostatnie seanse w ramach Kina pod gwiazdami w Brodnicy

Wraz z nieuchronnym nadejściem końca wakacji, Brodnicki Dom Kultury zaprasza mieszkańców na dwa ostatnie seanse filmowe w ramach Kina pod gwiazdami. Emisja dwóch ostatnich filmów w tej formie odbędzie się w piątek 20 sierpnia.

Kino pod gwiazdami to inicjatywa, której celem jest zainteresowanie mieszkańców wybranymi filmami. Ponadto chętni mogą korzystać z ładnej, letniej pogody i zrelaksować się na wygodnych leżakach przed dużym ekranem, oglądając najciekawsze produkcje.

,,Zabawa, zabawa” Kingi Dębskiej od godziny 21:30

Pierwszy z zaplanowanych na piątek seansów rozpocznie się o godzinie 21:00. Będzie to głośny film Kingi Dębskiej pt.: ,,Zabawa, zabawa”. Reżyserka jest znana przede wszystkim z obrazu ,,Moje córki krowy”. Tematem przewodnim jest trudny i ciężki aspekt, jakim jest alkoholizm wśród kobiet. W filmie występuje rozwijająca karierę prokurator, która korzysta z przywilejów do tuszowania popełnianych po alkoholu przestępstw. Główne role odgrywają również imprezująca studentka i chirurg dziecięcy, mająca problemy z nadużywaniem alkoholu.

W filmie Kingi Dębskiej wystąpią niezwykle cenione postaci polskiej kinematografii, m.in. Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Rafał Rutkowski, Sławomir Zapała, Mirosław Baka, Jowita Budnik czy Tomasz Sapryk.

,,Monument” Jagody Szelc od godziny 22:30

Drugi seans rozpocznie się o godzinie 22:30. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć produkcję Jagody Szelc pt.: ,,Monument”. Fabuła opowiada o grupie studentów, którzy przybywają do pewnego hotelu na praktyki. Surowa przełożona obarcza im wieloma obowiązkami, m.in. dbaniem o zadowolenie gości, porządkami w pokojach, gotowaniem, praniem, wynoszeniem śmieci czy opieką nad stojącym przez hotelem monumentem.

Zdobywająca coraz większą popularność reżyser zaskakuje trudnym i niekiedy zaskakującym stylem. W swoich produkcjach nierzadko łamie pewne konwencje, chętnie podejmuje się eksperymentów, nie stroni również od stawiania na nowicjuszy. Przedstawiony w ,,Monumencie” obraz z pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich oglądających.