Brodnica: Sąd przyznaje 100 tys. zł odszkodowania i miesięczną rentę dla rowerzystki po kolizji z pijanym motocyklistą

Brodnica: Sąd przyznaje 100 tys. zł odszkodowania i miesięczną rentę dla rowerzystki po kolizji z pijanym motocyklistą

Zasądzono 100 tys. zł odszkodowania i regularną miesięczną rentę dla rowerzystki, której życie nieodwracalnie zmienił pijany motocyklista, będący sprawcą wypadku. Pani Alina, która była poszkodowaną w tym zdarzeniu, otrzymała wyrok na swoją korzyść w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Przykre jest to, że mimo takiego wyniku procesu, nigdy już nie odzyska pełnej zdrowia i samodzielności, które straciła na skutek tego tragicznego wypadku.

Przed całym tym dramatem pani Alina cieszyła się dobrym stanem zdrowia i prowadziła aktywny tryb życia, adekwatny do swojego wieku. Była bardzo niezależna i śmiało poruszała się na rowerze – stwierdził Sąd Okręgowy w Toruniu. W momencie zdarzenia kobieta miała 68 lat i jej jedynymi lekami były tabletki przeciwbólowe i przeciwgrypowe.

Niestety, jej spokojne życie zostało brutalnie zakłócone przez pijanego motocyklistę, który ją potrącił. Od tamtej pory, jej codzienność zmieniła się dramatycznie. Po kilku latach walki o zadośćuczynienie finansowe z firmą ubezpieczeniową, w której sprawca miał wykupione polisę OC, pani Alina w końcu otrzymała przysługujące jej pieniądze. Całością sprawy zajmował się I Wydział Cywilny Sądu Okręgowego w Toruniu.