Przedstawiono kandydatów na wybory do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 2 z województwa kujawsko-pomorskiego

Przedstawiono kandydatów na wybory do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 2 z województwa kujawsko-pomorskiego

Komitety Wyborcze właśnie przekazały oficjalne informacje dotyczące kandydatów, którzy będą startować w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szczególnie interesujące są te dotyczące okręgu numer 2, obejmującego teren województwa kujawsko-pomorskiego. Każda z list prezentuje swojego lidera, znanego jako „jedynka”.

Wyborcy mogą liczyć na znane postaci ze sceny politycznej. Na przykład, liderem listy Koalicji Obywatelskiej (KO) został Krzysztof Brejza. Aktualnie europoseł, pełni tę funkcję od kilku miesięcy. Początkowo objął mandat europosła po tym, jak stanowisko ministra spraw zagranicznych w gabinecie Donalda Tuska objął Radosław Sikorski. Brejza jest osobą doświadczoną – ma 41 lat i był wcześniej posłem na Sejm RP od roku 2007 aż do 2019. Potem, od roku 2019 do roku 2023 pełnił rolę senatora.

Liderem na liście Prawa i Sprawiedliwości (PiS) jest Kosma Złotowski, również obecny europoseł. Natomiast na liście Trzeciej Drogi widnieje jako „jedynka” senator Ryszard Bober. Lewicę reprezentuje Piotr Kowal.

Na końcu warto dodać, że drugim kandydatem na liście KO w okręgu nr 2 jest radca sejmiku województwa – Jacek Gajewski.