Debata nad budżetem na rok 2024 w Brodnicy: wielomilionowe inwestycje w planach

Debata nad budżetem na rok 2024 w Brodnicy: wielomilionowe inwestycje w planach

Radni Brodnicy spotkają się w czwartek, 14 grudnia, aby omówić propozycję budżetu miasta na nadchodzący rok 2024. Mając na uwadze zaplanowane na kwiecień przyszłego roku wybory samorządowe, nikogo nie zaskakuje fakt, że projekt budżetu przewiduje inwestycje o wartości wielu milionów. Przedstawiamy poniżej listę najistotniejszych z nich.

Według propozycji budżetu Brodnicy na rok 2024, prawie 50 milionów złotych zostanie przeznaczonych na różne inwestycje. Wśród planowanych wydatków znalazły się środki na realizację takich projektów jak budowa trybun na stadionie miejskim czy ulicy Polnej. Decyzję o przyjęciu tego budżetu podejmą radni w trakcie czwartkowej debaty.

Przygotowaliśmy listę kluczowych inwestycji, które mają zostać zrealizowane w 2024 roku, wraz z określonymi dla nich limitami wydatków:

  • Przebudowa miejskich ulic na terenie Gminy Miasta Brodnicy – koszt tej inwestycji to 3,93 mln zł. Projekt jest finansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
  • Budowa ul. Polnej – to zadanie będzie kosztować 2 mln zł. Jego finansowanie zostanie podzielone na pół między gminę Brodnica a miasto Brodnica.