Uczta kulturalna w Brodnicy: Świąteczne Spotkanie Mieszkańców zaplanowane na 16 grudnia 2023 roku

Uczta kulturalna w Brodnicy: Świąteczne Spotkanie Mieszkańców zaplanowane na 16 grudnia 2023 roku

Jarosław Radacz, burmistrz miasta Brodnica, gorąco zaprasza wszystkich chętnych na Świąteczne Spotkanie Mieszkańców Brodnicy. Wydarzenie odbędzie się na Przedzamczu w Brodnicy dnia 16 grudnia 2023 roku i rozpocznie się o godzinie 17:00. W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników bogaty program pełen atrakcji, takich jak koncert kolęd, karuzela bezpłatna dla dzieci, przytulne miejsce do spożywania ciepłych przekąsek, a także spektakle o tematyce świątecznej i jarmark bożonarodzeniowy.

Na program wydarzenia składają się między innymi życzenia od burmistrza, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez lokalną drużynę harcerską i prezentacja najpiękniejszych adwentowych lampionów wykonanych przez mieszkańców miasta. Oprócz tego, goście będą mogli delektować się koncertem świątecznym w wykonaniu uczestników sekcji Brodnickiego Domu Kultury oraz zespołu gospel z Iławy – Iława Gospel Singers.

Od godziny 10:00 do 19:00 na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego, który organizuje Brodnicki Dom Kultury, goście będą mogli zakupić ozdoby świąteczne do swoich domów. Dodatkowo, od godziny 12:00 do 19:00 najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z bezpłatnej karuzeli o tematyce świątecznej.

Specjalną atrakcją dla najmłodszych będzie spektakl profilaktyczny pt. „W poszukiwaniu świątecznej gwiazdki”. Przedstawienia odbędą się w Pałacu Anny Wazówny o godzinie 16:15 oraz 17:30. Spektakl jest otwarty dla publiczności i nie wymaga biletów.