Groźna sytuacja w Osieku. W domu jednorodzinnym wybuchł piec centralnego ogrzewania

Groźna sytuacja w Osieku. W domu jednorodzinnym wybuchł piec centralnego ogrzewania

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w ostatnią środę 6 października około godziny 22:30 w miejscowości Osiek w powiecie brodnickim. W jednym ze zlokalizowanych tam domów jednorodzinnych doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania. Na szczęście żadnemu z domowników nic się nie stało.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do groźnego wybuchu pieca centralnego ogrzewania doszło najprawdopodobniej na skutek zagotowania się wody. Z uwagi na lokalizację urządzenia w domu jednorodzinnym istniało zagrożenie, że mieszkańcy mogli zostać ranni. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, a skończyło się jedynie na strachu.

Długa lista uszkodzeń po wybuchu pieca centralnego ogrzewania

W wyniku wybuchu na szczęście nie doszło również do pożaru. Bezpośrednim skutkiem było jednak znaczące uszkodzenie instalacji centralnego ogrzewania i uszkodzenie samego pieca. Dodatkowo doszło do popękania ścian, między innymi znajdującej się nad kotłownią.

Uszkodzone zostały także drzwi do garażu i zewnętrzne okna. Wskutek lecących kawałków tych okien uszkodzone zostały też auto stojące przed domem. Pomimo takich strat, budynek w dalszym ciągu nadaje się do dalszego zamieszkania.

Mieszkańcy domu jednorodzinnego uniknęli obrażeń

Pomimo sporego wybuchu i groźnego zdarzenia, żaden z mieszkańców nie odniósł obrażeń. Trzy osoby znajdowały się w momencie wybuchu w wyższych kondygnacjach budynku, podczas gdy piec znajdował się w kotłowni w piwnicy.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa zastępy Powiatowej Straży Pożarnej w Brodnicy, a także po jednym zastępie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzygach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku. Zadaniem będących na miejscu strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, a także przeprowadzenie oddymienia budynku.