W brodnickich parkach zostaną zainstalowane nowe atrakcje

W brodnickich parkach zostaną zainstalowane nowe atrakcje

Władze miasta Brodnicy kontynuują prace modernizacyjne na terenie dwóch miejskich parków. W najbliższym czasie na ich obszarze pojawią się nowe atrakcje, które docelowo mają wpłynąć na formę spędzania czasów przez mieszkańców, a także pomóc najmłodszym, ale także dorosłym w aktywnym uprawianiu czasu.

Co prawda jesień zadomowiła się już na dobre, to jednak nie oznacza, że nie ma już możliwości udawania się na spacery. Dobra pogoda i relatywnie wysokie jak na październik temperatury sprawiają, że w brodnickich parkach w dalszym ciągu można spotkać wielu mieszkańców, którzy korzystają na ostatnich tygodniach przyjemnej aury.

Niebawem powstanie obszerny plac zabaw

W parkach Jana Pawła II i Anny Wazówny w Brodnicy kontynuowane są prace rewitalizacyjne. W ramach tego w obu przestrzeniach powstanie wiele nowych atrakcji. Przede wszystkim chodzi o wybudowanie placu zabaw dla dzieci o łącznej powierzchni 2,7 tysiąca metrów kwadratowych, zewnętrznej siłowni, a także ścieżki edukacyjnej.

Największą inwestycją w ramach prac rewitalizacyjnych będzie budowa nowego placu zabaw, na którego terenie pojawią się między innymi zamek, zestaw integracyjny, podwójna huśtawka z czterema siedziskami, huśtawka „bocianie gniazdo”, podwójna huśtawka wahadłowa, karuzela dla osób niepełnosprawnych, kiwaki, a także piramida liniowa z dodatkowym wyposażeniem.

Zewnętrzna siłownia i nowoczesna ścieżka edukacyjna

W pobliżu placu zabaw pojawi się z kolei zewnętrzna siłownia, na którą będzie się składało pięć zestawów do ćwiczeń. Pojawią się takie urządzenia jak drabinka i podciąg, orbitrek i biegacz, twister i surfer, rowerek i prasa nożna, a także ławeczka i prostownica.

Ci, którzy udają się do parków w celu podziwiania przyrody będą mogli z kolei skorzystać ze ścieżki edukacyjnej, która będzie wiodła wzdłuż parku Jana Pawła II. Znajdą się tam różnego rodzaju gry edukacyjne, tablice informacyjno-techniczne, ławki edukacyjne, dendrofon, ilustracje, atrapy ptaków i ssaków, budek dla jeży, karmników dla ptaków, domków dla trzmieli czy też luneta obserwacyjna.