Groźne potrącenie w Brodnicy. Kierująca straciła prawo jazdy

Groźne potrącenie w Brodnicy. Kierująca straciła prawo jazdy

Wszyscy powinni zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie rozwagi i koncentracji podczas jazdy samochodem. Chwilowy brak skupienia może spowodować, że na drodze dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, a jej konsekwencje mogą być opłakane. Jednym z takich przykładów była sytuacja, do której doszło w ubiegłym tygodniu w Brodnicy.

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na ulicy Kolejowej w Brodnicy. Kierująca samochodem osobowym kobieta potrąciła 80-latkę, która prawidłowo przechodziła przez przejście dla pieszych. Seniorka trafiła do szpitala, natomiast prowadząca pojazd straciła prawo jazdy.

60-latka potrąciła seniorkę na pasach

Do groźnego zdarzenia na ulicy Kolejowej doszło 1 grudnia około godziny 16:00. Wówczas policjanci z Brodnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszej. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia ustalili, że kierująca Renault nie ustąpiła pierwszeństwa kobiecie, która znajdowała się na przejściu dla pieszych.

W wyniku zderzenia 80-letnia kobieta doznała obrażeń ciała, na skutek czego musiała zostać przetransportowana do szpitala. Kobieta, która siedziała za kierownicą była trzeźwa. 60-latka straciła jednak prawo jazdy, a wyjaśnieniem sprawy zajmują się obecnie brodniccy funkcjonariusze.

Przypomnienie zasad ruchu drogowego

Przy okazji tego wypadku policjanci przypomnieli przepisy związane z zachowaniem kierowców w pobliżu przejścia dla pieszych. Powinni oni zachować szczególną ostrożność podczas zbliżania się do pasów i przede wszystkim ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na tym przejściu lub dopiero ma zamiar na nie wejść.

Dodatkowo kierowcy w momencie zbliżania się do pasów są zobowiązani do zredukowania prędkości, aby nie narazić pieszych na niebezpieczeństwo. Jeśli stoi on tuż przed wejściem na pasy, kierowca musi się zatrzymać i go przepuścić. Piesi nie mają jednak pierwszeństwa w przypadku jazdy tramwajów.