Wiadomo, jakie inwestycje zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego

Wiadomo, jakie inwestycje zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego

Władze Brodnicy opublikowały listę inwestycji, które zostaną zrealizowane w Brodnicy w 2022 roku ze środków budżetu obywatelskiego. Spośród wszystkich zaproponowanych przez mieszkańców projektów wybrano pięć, które finalnie powstaną w ciągu następnych 12 miesięcy.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zaproponowanych zostało dziewięć projektów, które finalnie zostały zaakceptowane. Spośród nich realizacji doczeka się pięć inwestycji. Całkowita wartość wykonania wszystkich działań wynosi niecałe 600 tysięcy złotych, które będą pochodzić z budżetu obywatelskiego na przyszły rok.

Lista inwestycji, które zostaną zrealizowane w Brodnicy

  1. Tężnia solankowa w Brodnicy (1015 głosów, wartość 358 500, 00 zł): w ramach projektu zostanie zakupiona i zainstalowana tężnia solankowa na terenie działki znajdującej się tuż za dawną siedzibą Urzędu Gminy Brodnica przy ulicy Zamkowej 13a. Dodatkowo pojawią się elementy małej architektury, a także zostanie wykonane utwardzenie terenu.
  2. Brodnickie przycupki (741 głosów, wartość 91 650,00 zł): na terenie miasta pojawią się elementy małej infrastruktury w postaci alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnych ławek. Będą to tzw. ławko-podpórki, które umożliwią mieszkańcom na chwilowy odpoczynek.
  3. Rozbudowa placu zabaw na Osiedlu Michałowo (138 głosów, wartość 109 066,64 zł): w ramach projektu dojdzie do modernizacji i rozbudowy placu zabaw. Pojawią się nowe urządzenia do zabaw, zasadzona zostanie zieleń, a także dojdzie do montażu ławek. Na placu pojawi się także miejsce, w którym najmłodsi będą mogli założyć swój ogródek.
  4. Brodnicka książkodzielnia na Dużym Rynku (37 głosów, wartość 7 500,00 zł): na Dużym Rynku pojawi się tzw. książkodzielnia, czyli budka, do której mieszkańcy będą mogli włożyć niepotrzebne książki i wziąć dowolną inną.
  5. Pszczela wyspa (1 głos, wartość 22 200,00 zł): utworzony zostanie rabat bylinowych roślin miododajnych, a także umieszczone zostaną hotele dla owadów na „Pszczelej wyspie”. Całkowita powierzchnia rabatu, który pojawi się na zieleńcu przy skrzyżowaniu ulic Marcina Kasprzaka i Kardynała Stefana Wyszyńskiego wyniesie 70 metrów kwadratowych.