Marek Pakowski zamierza kandydować po raz czwarty na stanowisko wójta gminy Brodnica

Marek Pakowski zamierza kandydować po raz czwarty na stanowisko wójta gminy Brodnica

Dotychczasowy władca gminy Brodnica, Marek Pakowski, publicznie zapowiedział swoje staranie o kolejną kadencję na stanowisku wójta. W ostatnich wyborach samorządowych nie miał żadnego rywala, ale jeszcze nie wiadomo, czy tym razem również będzie miał drogę otwartą. Nikt jeszcze oficjalnie nie zgłosił swojej kandydatury przeciwko niemu.

Pakowski jest niewzruszonym liderem gminy Brodnica od trzech kadencji i teraz zdecydował się na próbę zdobycia czwartego mandatu. Przygotowania do kampanii wyborczej są już w pełnym toku. Od 30 stycznia zaczęły funkcjonować rejestracje komitetów wyborczych, a komitet reprezentujący obecnego wójta został zarejestrowany w ostatni wtorek. Plan jest taki, że w każdym z piętnastu okręgów będą mieli swojego kandydata na radnego.

Po co jednak Pakowski decyduje się na kolejny start? Oto, co nam powiedział: „Decyzja o kandydowaniu ponownie wynika z naszych niespełnionych jeszcze celów i planów, które chcemy zrealizować. Są to różne projekty i przedsięwzięcia, które chcemy dokończyć. Jest to dla nas wielka radość i satysfakcja. To jest główny powód, dla którego zdecydowaliśmy się na kolejną kadencję. Pragnę także skorzystać z tej okazji, aby podziękować mieszkańcom, z którymi miałem przyjemność pracować przez ostatnie pięć lat i którzy umożliwili mi efektywną i wartościową współpracę.”