Mężczyzna z 3 promilami alkoholu w organizmie spowodował kolizję w Brodnicy. Czeka go do 2 lat więzienia.

Mężczyzna z 3 promilami alkoholu w organizmie spowodował kolizję w Brodnicy. Czeka go do 2 lat więzienia.

Za stworzenie zagrożenia na drodze, będąc pod wpływem alkoholu, mieszkaniec Brodnicy musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Podczas kolizji, której był sprawcą, miał we krwi prawie 3 promile alkoholu. Teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Incydent zdarzył się na rondzie Toruńskim. Mężczyzna, którego wiek wynosi 46 lat, prowadził samochód marki Renault Scenic i nie zachował właściwej odległości od poprzedzającego go pojazdu. W wyniku tego zderzył się z renault clio, które następnie uderzyło w kolejne auto. Na koniec zatrzymał swój pojazd po przeciwnej stronie ronda.

Na miejscu zdarzenia interweniowali policjanci, którzy dokonali badania stanu trzeźwości kierowcy. Wynik alkomatu wskazał aż 2,79 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze postanowili natychmiast skonfiskować mężczyźnie prawo jazdy.

Po całym incydencie, 46-latek został aresztowany i przewieziony do aresztu. W konsekwencji, zarzuty zostały mu przedstawione po wytrzeźwieniu.

W jednym z aut, które zostało uderzone przez sprawcę kolizji, podróżowała młoda matka ze swoim siedmiomiesięcznym maluchem. Szczęśliwie, żadnej z osób uczestniczących w kolizji nie przytrafiło się nic poważnego.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.