Nocny pożar ciężarówki na drodze między Esterpolem a Ludwikowem

Nocny pożar ciężarówki na drodze między Esterpolem a Ludwikowem

Wieczorem 23 października, strażacy z gminy Brodnica byli zmuszeni do interwencji w wyniku wybuchu pożaru ciężarówki na drodze łączącej miejscowości Esterpole i Ludwikowo. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Brodnica. Przybycie służb ratowniczych na miejsce zdarzenia skierowano o godzinie 20:46 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.

Po otrzymaniu zgłoszenia o niebezpiecznym incydencie, natychmiast skierowano tam dwie jednostki ze śremskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, a także służby z Ochotniczych Straży Pożarnych z Brodnicy i Żabna. Urzędnicy z Komendy Powiatowej Policji w Śremie również udali się na miejsce zdarzenia.

Podczas naszej rozmowy telefonicznej z oficerem dyżurnym śremskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, dowiedzieliśmy się, że akcja ratownicza została zakończona około godziny 22. Jak na razie, przyczyna wybuchu pożaru jest nieznana. Dodatkowo, zebraliśmy informacje, które wskazują na to, że spalony pojazd był napędzany gazem LNG.