Obchody 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Obchody 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

26 października, w zabytkowych murach toruńskiego Muzeum Etnograficznego, odbyło się wyjątkowe wydarzenie – gala upamiętniająca 70 lat istnienia Szkolnego Związku Sportowego. Ten znaczący jubileusz okazał się doskonałą okazją do podziękowania tym, którzy zasłużyli się dla rozwoju sportu szkolnego na przestrzeni lat.

Wśród uhonorowanych tego wieczoru znalazła się Katarzyna Brózda, której wkład w sukcesy Szkolnego Związku Sportowego jest nieoceniony. Brózda została nagrodzona medalem za swoje zasługi dla sportu szkolnego, które obejmują przede wszystkim złoty medal zdobyty podczas Mistrzostw Polski Gimnazjadów SZS w 2016 roku. W jej dorobku sportowym znajduje się również brązowy medal Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2021 w piłce ręcznej, a także wiele tytułów Mistrza Województwa również w tej dyscyplinie.

Poza częścią oficjalną, na gali nie zabrakło pokazu artystycznego przygotowanego przez zespół Sokoły z sekcji Fit Kid. Wszystkie dziewczynki, które uczestniczyły w pokazie, są członkiniami kadry narodowej i już niebawem, bo między 9 a 12 listopada, mają okazję zaprezentować swoje umiejętności na europejskim ringu. Będą one rywalizowały na Mistrzostwach Europy odbywających się w Hiszpanii.