Nowe inwestycje zaczynają napływać do Brodnickiego Parku Przemysłowego „Ustronie”

Nowe inwestycje zaczynają napływać do Brodnickiego Parku Przemysłowego „Ustronie”

Brodnicki Park Przemysłowy „Ustronie” jest częścią krajobrazu miasta od 2015 roku. W ciągu tych lat nie doczekał się jednak żadnych znaczących inwestycji, ale sytuacja ta uległa zmianie, kiedy na jego teren wkroczyli budowlańcy.

Wkład finansowy w stworzenie parku przemysłowego wyniósł niemal pięć milionów złotych, z czego aż 4,2 miliona złotych pochodziło z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na powierzchnię 8,5 hektara rozciąga się ten kompletnie uzbrojony obszar przemysłowy, który jest łatwo dostępny dzięki szerokiej drodze prowadzącej od Alei Piłsudskiego. Dodatkowo wybudowano przy niej ścieżkę pieszo-rowerową dla bardziej eko-świadomych pracowników i mieszkańców.

Urząd Miasta poinformował nas, że dotychczas sprzedano pięć nieruchomości o łącznej powierzchni 5,7737 hektara. Jedna działka o powierzchni 2,7011 hektara nadal czeka na nabywcę.

Trzy nieruchomości o łącznej powierzchni 2,9594 hektara zostały zakupione przez firmę INTERFOR Fórmanowicz spółka jawna za kwotę 1.306.910,00 złotych brutto. Firma ta, mająca swoją siedzibę w Brodnicy, specjalizuje się w handlu meblami i obecnie prowadzi inwestycje na terenie parku. Pierwszymi krokami są budowa biurowca oraz zbiorników przeciwpożarowych. W planach są również hale magazynowe, które firma ma zamiar postawić w kolejnych etapach swojej ekspansji.