Park w Brodnicy będzie rewitalizowany

Park w Brodnicy będzie rewitalizowany

Wybrano wykonawcę, który będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie prac rewitalizacyjnych na terenie parku w Brodnicy. 18 sierpnia doszło do podpisania umowy w tej sprawie w Urzędzie Miejskim w Brodnicy. Za prace odpowiedzialna będzie firma Sorted Sp. z o. o. z Piaseczna.

Rewitalizacja zielonych płus miasta Brodnicy będzie jednym z elementów poprawy przestrzeni dla mieszkańców. Miejsce to stanowi niezwykle częsty punkt na mapie nie tylko turystów, ale także osób zamieszkujących Brodnicę. Z tego powodu podniesiono ważność tego zadania, chcąc w ten sposób dostosować ten teren do wymagań wszystkich ludzi.

Podpisano umowę na ponad 7,7 miliona złotych

Firma Sorted Sp. z o. o. specjalizuje się w zagospodarowaniu przestrzeni publicznych, takich jak parki, skwery i tym podobne tereny. Rewitalizacja parku w Brodnicy nie będzie największą inicjatywą, za którą podmiot będzie odpowiedzialny, co pozwala sądzić, że rewitalizacja odbędzie się sprawnie i jakościowo.

Kwota zapisana w umowie pomiędzy oboma stronami oscyluje na kwotę 7 730 400 złotych, z czego 5 699 886 złotych stanowi dofinansowanie przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Już we wrześniu początek prac rewitalizacyjnych

Obecny podczas podpisania umowy burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz wyraził zadowolenie z podjęcia pierwszego ważnego kroku w kierunku rewitalizacji tego terenu. Ma przy tym nadzieję, że długo oczekiwane przez mieszkańców prace będą postępować szybko i bez większych problemów.

Początek rewitalizacji parku w Brodnicy ma się rozpocząć we wrześniu tego roku. Zgodnie z umową, realizacja inwestycji ma nastąpić w trzecim kwartale 2022 roku.