Kierował po alkoholu i wywrócił auto na dach. Stracił prawo jazdy

Kierował po alkoholu i wywrócił auto na dach. Stracił prawo jazdy

Policjanci z Brodnicy w ostatnią niedzielę brali udział w bardzo niebezpiecznym zdarzeniu. 40-letni mężczyzna w stanie nietrzeźwości prowadził samochód osobowy, a następnie wywrócił auto na dach. Kierowca stracił prawo jazdy, a jego sprawa została skierowana do sądu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 22 sierpnia we wsi Sumówko w powiecie brodnickim. Funkcjonariusze z Brodnicy otrzymali zgłoszenie, że przy jednej z dróg znajduje się przewrócony na dach samochód. Po przybyciu na miejsce zdarzenia spotkali świadka zdarzenia, który pomagał wyjść z pojazdu uwięzionemu kierującemu.

40-latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem

Po zbadaniu sprawy okazało się, że kierowca, którym był 40-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego miał w organizmie aż ponad trzy promile alkoholu. Na jego szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. Mężczyzna został następnie zatrzymany i przetransportowano go na komendę w Brodnicy.

Jego zachowanie nie pozostanie bez konsekwencji. 40-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także spowodowanie groźnego zdarzenia drogowego odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Na ten moment policjanci odebrali mu prawo jazdy.

Funkcjonariusze notorycznie przypominają o zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi po spożyciu alkoholu. Nie ma w tym przypadku znaczenia po jakiej drodze kierujący się przemieszcza. Jeśli tylko ktoś wsiada za kółko pod wpływem procentowych napojów, zagraża nie tylko swojemu zdrowiu i życiu, ale także innych uczestników ruchu.