Przestępstwa dwóch młodocianych z Brodnicy: podpalenie toalety przenośnej i uśmiercenie jeża

Przestępstwa dwóch młodocianych z Brodnicy: podpalenie toalety przenośnej i uśmiercenie jeża

Do sądu rodzinnego trafiła sprawa dwóch czternastolatków z Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim, którzy mieli na swoim koncie podpalenie mobilnej toalety oraz zabicie jeża. Wykroczenia młodocianych zostały uchwycone przez kamery monitoringu.

Raporty policyjne z Brodnicy z 7 września informują o otrzymaniu zgłoszenia od jednego z mieszkańców miasta na temat śmierci jeża. Według doniesień, tragiczne zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej na ulicy Jana Pawła II.

„Funkcjonariusze brodnickiej jednostki policyjnej zajęli się sprawą, zapewniając bezpieczeństwo dowodów z monitoringu oraz przeprowadzając przesłuchania świadków. Kamery faktycznie uchwyciły dwóch młodocianych, którzy najpierw używali jeża jako piłki do gry, a następnie go zabili” – taki komunikat wydała policja w Brodnicy.

Wcześniejsze nagranie z 3 września pozwoliło mundurowym skojarzyć tę samą parę nastolatków z innym przestępstwem. Na terenie Szkoły Podstawowej numer 2 w Brodnicy, dwa niezidentyfikowane wtedy osoby młodociane dopuściły się podpalenia toalety przenośnej.