Sceny jak z filmu w Brodnicy: tajemnicza walizka i interwencja antyterrorystów

Sceny jak z filmu w Brodnicy: tajemnicza walizka i interwencja antyterrorystów

Niespodziewane wydarzenia, które mogłyby stanowić fabułę filmu akcji, miały miejsce w czwartek na ulicy Sądowej w Brodnicy. Wszystko to, za sprawą tajemniczej walizki, która została porzucona przez nieznanego mężczyznę na terenie jednej ze stacji paliw.

Sierżant sztabowy Paweł Dominiak z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy poinformował o zdarzeniu, które miało miejsce około 10:45. Pierwszym krokiem było ewakuowanie stacji benzynowej. Następnie podjęto decyzję o ewakuacji najbliżej położonego McDonalda oraz o ograniczeniu ruchu samochodowego na obszarze 150 metrów od miejsca zdarzenia. Wytyczono także objazdy dla ruchu kołowego.

Po przybyciu na miejsce Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji (SPKP), przystąpiono do otwarcia tajemniczej walizki, korzystając z odpowiedniego sprzętu. Jak informuje sierżant sztabowy Dominiak, walizka na szczęście nie zawierała żadnych przedmiotów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla ludzi.

Obecnie, głównym zadaniem policji jest odnalezienie osoby, która porzuciła walizkę. Na podstawie nagrań z monitoringu oraz sporządzonego rysopisu, wiadomo, że jest to jednostka znana funkcjonariuszom.