Ważna umowa podpisana. Niskie Brodno będzie zrewitalizowane

Ważna umowa podpisana. Niskie Brodno będzie zrewitalizowane

Długo wyczekiwana przez mieszkańców Brodnicy inwestycja powoli zaczyna nabierać kształtu. Władze miasta spotkały się z przedstawicielami firmy Sorted Sp. z o.o., która wygrała przetarg w celu podpisania umowy na realizację modernizacji Niskiego Brodna.

Zadanie polegające na kompleksowej modernizacji Niskiego Brodna zostanie zrealizowane w ramach zadania pn.: ,,Zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne brzegów jeziora Niskie Brodno w Brodnicy”. W jego ramach zostanie wykonanych kilkanaście różnych działań, które w niedalekiej przyszłości zaczną nabierać kształtu.

Teren Niskiego Brodna będzie zrewitalizowany

Wraz z zakończeniem sezonu kąpielowego, inwestycja może zacząć być realizowana. Termin obu faktów złożył się idealnie dla firmy Sorted Sp. z o.o. z Piaseczna, której oferta przetargowa okazała się najbardziej korzystna, dzięki czemu uzyskała ona możliwość wykonania wszystkich zadań planowanych na obszarze Niskiego Brodna.

Do podpisania umowy doszło 25 sierpnia podczas oficjalnego spotkania obu stron. Przedmiot inwestycji to naturalny zbiornik wodny ze słabo urozmaiconą linią brzegową, w skład którego wchodzą również dwie wąskie zatoki. Przez Niskie Brodno przepływa Struga Brodnicka, która uchodzi do Drwęcy.

Szereg nowych elementów nad Niskim Brodnem

Przedmiotowa inwestycja będzie zakładała wykonanie aż 20 elementów. Powstanie pomost kąpielowy, pomost w formie mostka przy budynku przebieralni, pomost żeglarski i wędkarski wraz z dojściem do niego, mur oporowy przy pomoście, slip, platforma widokowa, wieża skoków, zjeżdżalnia z akcesoriami, hamak, wiata na grilla, hangar Towarzystwa Żeglarskiego, budynek przebieralni, pergole, wodny plac zabaw, budynek pompowni wodnego placu zabaw oraz plac pod kontener na śmieci.

Dodatkowo w ramach inwestycji dokonane zostanie zagospodarowanie terenu w postaci utwardzenia dróg i utworzenia miejsc parkingowych. Dodatkowo pojawi się plac do ćwiczeń, a na nim takie urządzenia, jak wahadło – twister, orbitrek, wiosło, biegacz, prostownik pleców / ławeczka oraz prasa nożna.

Wszystkie zadania w ramach inwestycji mają zostać zrealizowane do końca czerwca 2022 roku.