Z Brodnicy za granicę

Z Brodnicy za granicę

Wycieczki zagraniczne są w ostatnich latach dostępne praktycznie dla każdego. Obecność tanich linii lotniczych na polskim rynku i na polskim niebie sprawiła, że coraz więcej osób decyduje się na podróże zagraniczne. Oferta jest naprawdę ogromna, gdyż możemy wyskoczyć na weekend do jednej ze stolic europejskich lub udać się a dalszą wycieczkę poza kontynent. Mamy do dyspozycji kilka lotnisk z naprawdę dobrymi połączeniami. Jak to jednak wygląda w kwestii Brodnicy> Z jakiego lotniska najlepiej będzie skorzystać i jak zorganizować sobie dojazd na samo lotnisko?

Które lotnisko wybrać

Najbliżej położonym lotniskiem oferującym loty zagraniczne jest to znajdujące się w Bydgoszczy. I to właśnie tutaj najłatwiej i najszybciej będzie dojechać z Brodnicy. Bydgoskie lotnisko oferuje loty w różne miejsca w Europie, możemy więc cieszyć się dość szybkim dojazdem, krótkim lotem, a następnie wypoczynkiem lub zwiedzaniem wybranego przez siebie miasta. Jeżeli jednak w Bydgoszczy nie znajdziemy lotu do wybranego przez nas kraju, warto rozważyć lotnisko w Warszawie. Co prawda dojazd do niego zajmie nam więcej czasu, jednak stolica oferuje dużo więcej połączeń po atrakcyjnych cenach. Wszystko będzie więc zależało od tego gdzie chcemy się udać.

O czym trzeba pamiętać

Planując podróż musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby być na lotnisku około dwie godziny przed wylotem. Pozwoli nam to nadać bagaż rejestrowany jeśli taki posiadamy, a następnie udać się do bramek. Jeżeli bierzemy tylko bagaż podręczny wystarczy jeśli będziemy na lotnisku na godzinę-półtorej przed planowaną godziną wylotu. W ten sposób zdążymy ze spokojem przejść przez kontrolę bezpieczeństwa i skierować się do bramek. Więcej czasu warto zarezerwować jedynie wtedy, kiedy jest to nasz pierwszy lot samolotem i czujemy się nieco niepewni lub zestresowani. Kolejną rzeczą o której trzeba pamiętać jest fakt, że jeśli jedziemy na lotnisko własnym samochodem i chcemy go zostawić na parkingu lotniskowym na czas wyjazdu, to opłata parkingowa może być bardzo duża. Warto wcześniej upewnić się ile ona wynosi i czy nie będzie lepiej przemieszczać się komunikacja publiczną.