Znane i nieznane miejsca na wakacje

Znane i nieznane miejsca na wakacje

Do wakacji został już tylko miesiąc, nic więc dziwnego, że zastanawiamy się gdzie je spędzić. Co prawda, spora część społeczeństwa planuje wakacje nawet z rocznym wyprzedzeniem, więc już doskonale wie gdzie się uda. Jeżeli jednak wolisz bardziej spontaniczne wyjazdy i planowanie na ostatnią chwilę, być może zastanawiasz się nad dostępnymi możliwościami. Wiele osób poluje na okazje Last Minute, jednak w tym roku mogą one być trudno dostępne, jeśli w ogóle. Z drugiej strony możemy zaobserwować stopniowe znoszenie obostrzeń w wielu krajach, dzięki czemu wybór kierunków wakacyjnych jest naprawdę duży.

Miejsca znane i popularne

Zacznijmy od miejsc, które są powszechnie znane i już od wielu lat cieszą się niezmienną i niesłabnącą popularnością. Do krajów często wybieranych jako kierunek wakacyjny należą między innymi Chorwacja i Bułgaria. W tym roku również Turcja przyciąga wielu turystów atrakcyjnymi ofertami zarówno all inclusive, jak i innymi. Jeśli zaś chodzi o miejsca w kraju, najpopularniejsze z nich to oczywiście góry i morze. W turystycznych miastach i miasteczkach natkniemy się na tłumy turystów, jednak to właśnie tutaj znajdziemy najwięcej atrakcji i najwięcej różnorodnych możliwości spędzenia wolnego czasu.

Mniej znane zakątki

Jeśli mowa o różnych zakątkach Polski, to nawet nad morzem i w górach znajdziemy miejsca dużo spokojniejsze i o małym ruchu turystycznym. Są to zazwyczaj miejsca nieco oddalone od głównych atrakcji regionu, czyli gór lub morza. Bez problemu znajdziemy domek położony nieco na uboczu, a nawet w lesie, do którego prowadzi tylko jedna droga. W podobny sposób możemy znaleźć niewielkie pensjonaty, które mają swój niezwykły klimat i przyjmują jedynie gości, którzy naprawdę chcą odpocząć od cywilizacji. Stamtąd bez problemu dojedziemy do dzikich plaż, czy też wejdziemy na mniej uczęszczane szlaki. Jeśli chodzi o zagranicę, to również w popularnych wakacyjnych krajach można znaleźć miejsca mniej znane, jednak zazwyczaj aby do nich dotrzeć potrzebujemy własnego środka transportu. Można postawić również na kraje, które dopiero otwierają się na turystów, takie jak chociażby Albania.