Znęcanie nad jeżem przez nastolatków

Znęcanie nad jeżem przez nastolatków

W Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim, doszło do szokującego incydentu, w którym dwóch 14-latków doprowadziło do śmierci jeża. Wykorzystywali zwierzę niczym piłkę do zabawy, a całe zdarzenie zarejestrowane zostało na nagraniu monitoringu. Funkcjonariusze policji ustalili, że to nie było jedyne przewinienie chłopców w ostatnim okresie, co skłoniło ich do przekazania zgromadzonego materiału dowodowego sądowi rodzinnemu.

Policja w Brodnicy 7 września otrzymała informację od jednego z mieszkańców miasta. Zgłaszający twierdził, że dzień wcześniej na ulicy Jana Pawła II doszło do uśmiercenia jeża. Funkcjonariusze podjęli interwencję, badając sprawę i przeprowadzając postępowanie śledcze w celu ustalenia okoliczności tragicznego zdarzenia.

Służby śledcze z Brodnicy dotarły do świadków tego wydarzenia, przeprowadzając ich przesłuchania. Ponadto, istotnym elementem prowadzonego dochodzenia były nagrania z monitoringu miejskiego. To właśnie one okazały się kluczowe dla sprawy, ujawniając dwóch chłopców bawiących się jeżem jak piłką, co ostatecznie doprowadziło do śmierci bezbronnego zwierzęcia.