20-latek z Brodnicy aresztowany

20-latek z Brodnicy aresztowany

20-latek z Brodnicy został oskarżony o współżycie osobą poniżej piętnastego roku życia. Jest to przestępstwo z art. 200 z kodeksu karnego, za co grozi bardzo długa odsiadka w więzieniu. Co ciekawe, Krystian M. nie przyznaje się do winy.

Krystian M. należał do lokalnego uczniowskiego klubu. Policja zatrzymała go na 3 miesiące w areszcie pod zarzutem współżycia z osobą małoletnią.

Zarzuty przeciwko Krystianowi M.

Prokuratura Rejonowa w Brodnicy przedstawiła Krystianowi M. zarzuty współżycia z małoletnią a także pokazywania jej treści o charakterze pornograficznym. Nie przyznał się jednak do winy.

Pedofile coraz rzadziej bezkarni

Dawniej pedofilia była tematem tabu, a przestępcy dopuszczający się tego występku nierzadko unikali odpowiedzialności. Dzisiaj dużo więcej osób jest świadomych tego zjawiska i dużo łatwiej jest wykrywać osoby o tych skłonnościach.

Dużą popularnością cieszą się tzw. łowcy pedofili. Są to osoby, które zajmują się wykrywaniem tego przestępstwa w internecie. Gdy już uda się zlokalizować takiego przestępcę, przystępują do działania, których celem ma być ujęcie go i przykładne ukaranie.

Przeczytaj także: W Brodnicy powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych