28-letni mieszkaniec Brodnicy odpowiedzialny za dwie kolizje drogowe z wynikiem blisko 1,6 promila alkoholu we krwi

28-letni mieszkaniec Brodnicy odpowiedzialny za dwie kolizje drogowe z wynikiem blisko 1,6 promila alkoholu we krwi

W ciągu nocy z 15 na 16 lutego, około godziny 2:30, zdarzył się niecodzienny przypadek w Brodnicy. Mężczyzna, który ma na swoim koncie 28 lat, będąc u przyjaciela w domu, po wyczerpaniu się zapasów alkoholu, podjął decyzję o wyjeździe po kolejną porcję. W tym celu bezprawnie przejął kontrolę nad stojącym na podwórku samochodem osobowym. Nie bacząc na potencjalne konsekwencje, przebił się przez bramę wjazdową i z impetem wjechał na drogę publiczną. Niestety, po pokonaniu zaledwie kilkudziesięciu metrów, doprowadził do kolizji z ogrodzeniem innej posesji.

Po zdarzeniu mężczyzna z Brodnicy został poddany badaniu alkomatem. Wynik był alarmujący – niemalże 1,6 promila alkoholu we krwi. Co więcej, po sprawdzeniu danych sprawcy w systemach policyjnych wyszło na jaw, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został natychmiast aresztowany i umieszczony w policyjnej celi, gdzie czekał na postawienie mu zarzutów po wytrzeźwieniu.

28-latek stanie teraz przed sądem, który zadecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa do kierowania pojazdami mechanicznymi. Decyzja ostatecznie należy do sądu.