Już niebawem XXV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej

Już niebawem XXV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej

W pierwszy weekend października w Brodnicy odbędzie się niezwykle ciekawe wydarzenie kulturalne. W dniach 1-3 października odbędzie się XXV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej, którego organizatorami są Polski Związek Łowiecki i Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.

Podczas festiwalu dojdzie do kilku odrębnych wydarzeń. Zaplanowano XXV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”, XXI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej, XV Brodnicki Festiwal Kultury Łowieckiej, XII Turniej Fanfar i Hejnałów „O statuetkę Anny Wazówny”, VII Przegląd Musztry Paradnej Zespołów Sygnalistów Myśliwskich, a także konkurs, którego celem będzie wyłonienie najlepszego wykonania hejnału „XXV OFMM”.

Harmonogram imprezy w dniach 1-3 października 2021 roku

Pierwsze wydarzenie w ramach tegorocznej edycji festiwalu rozpocznie się w piątek 1 października o godzinie 18:00, kiedy to ruszy wernisaż wystawy kultury leśnej przy Galerii Brama w Muzeum w Brodnicy. Od godziny 19:00 w Brodnickim Domu Kultury trwać będzie koncert zespołu muzyki myśliwskiej „Hubertus” z Kwidzyna.

W sobotę wydarzenia rozpoczną się już od godziny 9:00. Na dużym rynku (lub w razie niepogody w Brodnickim Domu Kultury) odbędzie się otwarcie festiwalu muzyki myśliwskiej. Od 9:45 trwać będzie konkurs sygnalistów myśliwskich w dwóch kategoriach, zaś od 10:00 w kaplicy św. Huberta rozpocznie się brodnicki festiwal Kultury Myśliwych i Leśników. Do końca dnia zorganizowanych zostanie jeszcze kilka dodatkowych koncertów, których harmonogram zamieszczono na stronie internetowej Brodnicy.

W niedzielę od godziny 11:00 będzie trwać msza św. Hubertowska w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej. Od 12:00 będzie z kolei trwać ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom w konkursach wokalnym i plastycznym (kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej). Będzie to jednocześnie oficjalne zakończenie imprezy.