Na Dużym Rynku w Brodnicy odbyło się strojenie choinki

Na Dużym Rynku w Brodnicy odbyło się strojenie choinki

Na Dużym Rynku w Brodnicy rozpoczęło się grupowe ubieranie choinki. Mogły w nim uczestniczyć dzieci, którym bardzo zależało na tym, aby ich miasta, a w szczególności rynek wyglądał świątecznie. Przedszkolakom towarzyszył jeden z ważniejszych symboli świąt czyli św. Mikołaj. Nie można też zapomnieć o elfach, które rozdawały słodycze.

Ubieranie choinki – ważna świąteczna tradycja

Skąd pochodzi tradycja ubierania choinki? Krajem, który zapoczątkował ten zwyczaj, były Niemcy. Nie przeszedł on do nas bezpośrednio, bo najpierw zapożyczyła go Francja a później Anglia. Dopiero królowa Wiktoria wypromowała tę tradycję na całym świecie, czego jednym z efektów było pojawienie się jej na naszym rodzimym podwórku.

Ubieranie choinki nie przyjęło się jednak od razu wśród całego społeczeństwa. Zwyczaj postrzegano jako pogański i wiele osób niechętnie decydowało się na strojenie drzewka. Dopiero z biegiem czasu udało się oswoić Polaków z tą myślą.

Święta w Brodnicy

Mieszkańcy Brodnicy zaczynają przygotowywać się do nadchodzących świąt. Na niektórych posesjach można zobaczyć już ozdoby, a mieszkańcy chętnie nucą świąteczne piosenki. Czy same święta będą tak samo udane jak przygotowania do nich?

Przeczytaj też o nowym parkingu dla tirów, który niedawno powstał w Brodnicy.