Niezwykły parking dla tirów właśnie powstał w Brodnicy

Niezwykły parking dla tirów właśnie powstał w Brodnicy

21 tysięcy metrów sześciennych. Tyle ziemi wykopano na terenie brodnicy, a następnie położono kruszywo i masę bitumicznej. Jaki dokładnie obiekt powstał z tej mieszanki?

Obiekt znajdujący się przy drodze wojewódzkiej będzie służył do kontroli i ważenia pojazdów. Chodzi o pojazdy przewożące duże ilości towarów, czyli ogromne ciężarówki. Jego stworzenie kosztowało aż 5 milionów złotych, a udało się ją pokryć z budżetu samorządu województwa.

Budowa obiektu o powierzchni 21 tysięcy metrów sześciennych to tylko część większej inwestycji. Chodzi o modernizację drogi wojewódzkiej nr 543, a konkretnie jej odcinka w Jabłonowie-Zamku.

Dlaczego infrastruktura dla tirów jest tak ważna?

Mało kto z nas miał okazję jechać kiedyś tirem, więc samo istnienie tych pojazdów może nie być dla nas bezpośrednio ważne. Miejmy jednak pewność, że kierowcom ciężarówek zawdzięczamy bardzo wiele. W końcu wszyscy chodzimy do sklepów, prawda? Aby w sklepie mógł pojawić się towar, ktoś musi go przywieźć. Za to odpowiadają właśnie firmy przewozowe.

Ale żeby przewóz mógł być skuteczny, potrzebna jest odpowiednia infrastruktura. Wielkie samochody potrzebują odpowiednio przestrzennych miejsc do parkowania, a kierowcom należy dać szansę na odpoczynek od drogi.