Niecodzienne zwiedzanie Brodnicy

Niecodzienne zwiedzanie Brodnicy

Każde miasto ma w sobie zabytki bądź inne ciekawe miejsca, które przyciągają uwagę. Niektóre z nich są powszechnie znane, inne są ukryte przed wzrokiem mieszkańców, a tym bardziej turystów. Istnieje wiele miast, które nie uchodzą za turystyczne właśnie z tego względu. Zabytków jest niewiele, a jeśli już są to tak naprawdę niewiele osób o nich wie. Z drugiej strony, często to właśnie w takich miastach możemy doświadczyć ciekawej atmosfery i przeżyć coś naprawdę wyjątkowego. Możemy znaleźć miejsca, które do tej pory były niedostępne lub nie były zbyt popularne i często odwiedzane. Jednym z takich miast jest właśnie Brodnica. Wielu twierdzi, że nie ma tu nic ciekawego, jednak jeśli przyjrzeć się nieco bliżej znajdziemy sporo perełek. Oto niektóre z nich.

Zamek Krzyżacki w Brodnicy

Na pierwszym miejscu znajdzie się zamek krzyżacki pochodzący sprzed kilku wieków, o którego istnieniu wielu mieszkańców słyszało co nieco. Tak naprawdę obecnie są to już pozostałości zamku, a wśród nich na pierwszy plan wysuwa się wieża zamkowa. Nieco bardziej ukrytym elementem są piwnice, które jednak również możemy zwiedzić bez większych problemów. Jeśli chodzi o wieżę, wspinaczka na szczyt wymaga wysiłku, jednak jest warta swojej ceny, gdyż z góry możemy podziwiać naprawdę ładny widok. Jeśli z kolei chodzi o piwnice, możemy w nich podziwiać kolekcje zabytków oraz odkryć archeologicznych. Na uwagę zasługuje jednak również kawiarnia w podziemiach, która jest prawdziwą perełką. Wypić kawę pod sklepieniem piwnicy w stylu gotyckim to nie lada przeżycie.

Inne ciekawe miejsca

Ciekawe miejsca w Brodnicy nie ograniczają się jednak tylko do zamku, a raczej jego pozostałości. W mieście znajdziemy sporo innych miejsc wartych uwagi. Tuż obok zamku znajdziemy tak zwany pałac Anny Wazówny, a raczej miejsce na którym on niegdyś stał. Obecnie znajduje się tam jego rekonstrukcja, która jednak nie sprawia aż tak dobrego wrażenia. Innym budynkiem wartym uwagi jest renesansowy spichlerz, w którym znajduje się obecnie centrum edukacji ekologicznej. Stąd możemy udać się do bramy Chełmińskiej, a także na Rynek zbudowany na bazie trójkąta. Tutaj znajdziemy bardzo ładnie wyglądające kamienice, które przyczyniają się do przyjemnego klimatu centrum miasta.