Jak spakować się na podróż samolotem

Jak spakować się na podróż samolotem

Któż z nas nie lubi od czasu do czasu wyjechać w bardziej lub mniej znane miejsce i odpocząć od pracy i codzienności. Szczególnie w ostatnich latach bardzo popularnym środkiem transportu stał się samolot. Wiele linii lotniczych oferuje tanie przeloty do różnych miejsc na świecie, a przede wszystkim w Europie. Jeśli kupimy bilety z odpowiednim wyprzedzeniem do niejednego miasta możemy dolecieć nawet za 20 złotych. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na takie właśnie podróże. Problem pojawia się przy pakowaniu, gdyż w tej cenie możemy zabrać ze sobą jedynie bagaż podręczny. Jak więc się dobrze spakować i co ze sobą zabrać?

Walizka czy plecak

Na początek zastanówmy się co będzie praktyczniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o przelot samolotem. Jedni wola spakować się w niewielką torbę, czy walizkę podróżną, inni wybierają plecak. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Trzeba pamiętać, że wymiary bagażu podręcznego są ściśle określone i nie możemy ich przekroczyć. O ile w przypadku walizki jeśli jest nawet o centymetr czy dwa większa niż dozwolone wymiary, będziemy musieli zapłacić dodatkowo, o tyle jeśli chodzi o plecak, zazwyczaj da się go tak ugnieść, że nie ma z nim żadnego problemu. Można też zauważyć, że zapewne z tego właśnie względu częściej sprawdzane są wymiary walizek niż plecaków.

Co ze sobą zabrać

Kolejna kwestią jest pytanie co włożyć do bagażu podręcznego, jeżeli jest on naszym jedynym bagażem. Wiele będzie zależało od tego na jak długo wyjeżdżamy. Nieco inaczej będziemy musieli się spakować, jeżeli lecimy gdzieś na weekend, a nieco inaczej jeśli jest to tygodniowa wycieczka. Jeśli chodzi o ubiór mamy dwie możliwości – możemy wziąć tyle kompletów bielizny oraz ubrań na zmianę ile potrzebujemy lub zdecydować się na ich wypranie na miejscu. Warto poza tym spakować niezbędne kosmetyki w pojemniczkach nieprzekraczających 100 ml. Poza tym przydatna może się okazać kanapka czy inna przekąska na drogę oraz butelka z filtrem, do której będziemy mogli wlać wodę z kranu na lotnisku.