Podpisano umowę na remont trzech dróg w powiecie brodnickim

Podpisano umowę na remont trzech dróg w powiecie brodnickim

Na początku tego tygodnia w Urzędzie Miejskim w Brodnicy doszło do podpisania umowy z firmą TRANSBRUK Barczyńscy Sp. z o.o. Jej przedmiotem była długo wyczekiwania przebudowa ulicy Świerkowej. Dodatkowo zrealizowany zostanie remont drogi prowadzącej od cmentarza wojskowego w Brodnicy w Lasku Miejskim do firmy Westerbud.

Lista ulic i dróg w Brodnicy, która wymaga przeprowadzenia remontu od dłuższego czasu znajduje się w gronie najbardziej wymagających inwestycji. Po długich miesiącach oczekiwania i pozytywnym zakończeniu procedury głównego wykonawcy wszystkich prac, władze miasta ogłosiły szczegóły planowanych działań.

Przed nami dwie bardzo ważne inwestycje

Pierwsza z podpisanych umów z firmą TRANSBRUK Barczyńscy Sp. z o.o. z siedzibą w Pigży dotyczy przebudowy ulicy Świerkowej w Brodnicy od Cmentarza Wojskowego w Lasu Miejskim aż do firmy Westerbud, tuż za firmą Visotec Socha. Koszt realizacji wyniesie 770 metrów, a remontowi zostanie poddany 696-metrowy odcinek drogi. Warto przypomnieć, że przed trzema laty wyremontowano ulicę Świerkową wzdłuż Cmentarza Wojskowego za 180 tysięcy złotych.

Drugą umowę podpisano z Przedsiębiorstwem Drogowo-Budowlanym Sp. z o.o. z siedzibą w Brodnicy i dotyczy przebudowy 120-metrowego odcinka nawierzchni ulicy Wiejskiej od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do odcinka, który był wyremontowany dwa lata temu. Realizacja tego zadania pochłonie około 184 tysiące złotych.

Kolejny istotny remont w planach

Na tym jednak nie koniec planowanych inwestycji. We wtorek podpisana została umowa dotycząca planowanej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 543 w Jabłonowie-Zamku. W ramach jej realizacji powstanie punkt kontroli i ważenia tirów, plac manewrowy, parking na 34 stanowiska, pasy do skręty na parking i wyspy kanalizujące.

Biorąc pod uwagę, że w pobliży remontowanego odcinka znajdują się miejsca spotkań wiernych, wybudowany zostanie również chodnik prowadzący od strony miejsc dla autobusów w kierunku klasztoru bł. Marii Karłowskiej. Całkowita długość remontowanego odcinka drogi wojewódzkiej wyniesie 370 metrów + 48 metrów drogi gminnej, a koszt wyniesie ponad pięć milionów złotych.